Każdy w dzisiejszych czasach słyszał o kredytach, które oferuje wiele banków. Niestety, tego typu zapomogi finansowe zazwyczaj ciężko jest otrzymać oraz wiążą się one z koniecznością spłacania kolejnych rat kredytu przez bardzo długi okres czasu. Jeżeli potrzebujemy pożyczyć niewielką ilość pieniędzy oraz jesteśmy w stanie zwrócić należność w dosyć krótkim okresie czasu, to idealnym rozwiązaniem będzie pożyczka krótkoterminowa. Jest to propozycja oferowana zazwyczaj przez firmy pozabankowe, które specjalizują się w tego typu usługach.

Na czym polega pożyczka krótkoterminowa?

Pożyczka krótkoterminowa udzielana jest na określoną kwotę, z jasno wykalkulowaną prowizją oraz dokładnym terminem, w którym trzeba spłacić zobowiązanie. Ta forma pomocy materialnej wyróżnia się prostotą zawarcia umowy oraz dużym współczynnikiem przyznawalności pożyczki.

Co trzeba posiadać, żeby otrzymać pożyczkę krótkoterminową?

Najczęściej spotykanym hasłem towarzyszącym pożyczkom krótkoterminowym jest „minimum formalności”. Zazwyczaj do otrzymania pożyczki wystarczy posiadać ważny dowód osobisty oraz komputer z dostępem do internetu. Czasami pożyczkodawcy wymagają dodatkowych dokumentów, które mają na celu potwierdzić, czy potencjalny klient będzie w stanie spłacić pożyczkę w terminie.

Kto może otrzymać pożyczkę krótkoterminową?

Zazwyczaj każdy obywatel kraju, który ukończył osiemnaście lat lub wyznaczoną przez usługodawcę granicę wieku. Przy wnioskowaniu o pożyczkę warto posiadać pozytywną historię kredytową, ponieważ dzięki niej wzrastają szansę na otrzymanie pieniędzy.

Dla kogo może być przydatna pożyczka krótkoterminowa?

Dla wszystkich osób, które napotkały na swojej drodze niezaplanowane wydatki. Pożyczki krótkoterminowe idealnie nadają się dla klientów, których przerosła kwota potrzebna na dokończenie remontu mieszkania, którzy planują wyjechać na wakacje swojego życia lub chwilowo znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze, żeby osoba wnioskująca o pożyczkę miała pewność, że po upływie danego okresu czasu będzie w stanie spłacić pełną należność pożyczkodawcy.

Kto raczej nie powinien korzystać z tego typu pożyczki?

Przed wzięciem pożyczki krótkoterminowej powinny wystrzegać się osoby, które mają już zobowiązania finansowe lub długi u innych wierzycieli. Łatwo wtedy popaść w tak zwaną pętlę kredytową, czyli zaciąganie kolejnych pożyczek w celu spłaty innych, a tym samym coraz większe zadłużanie. Pożyczki krótkoterminowe mogą być również nietrafnym rozwiązaniem dla osób, które straciły pracę lub zostały pozbawione regularnego źródła dochodu.

Kiedy wnioskować o pożyczkę krótkoterminową?

Pożyczki krótkoterminowe udzielane są przez cały rok, zazwyczaj siedem dni w tygodniu. Zainteresowanie usługami pożyczkodawców wzrasta szczególnie w okresie wakacyjnym oraz w okolicach świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy, kiedy ludzie szczególnie narażeni są na dodatkowe wydatki. Dla rodziców dorastających dzieci okresem znacznie uszczuplającym portfel są również tygodnie poprzedzające rozpoczęcie roku szkolnego.

Potrzebujesz pożyczki bez BIK? Wejdź na stronę centrumpozyczek360.pl i porównaj oferty.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.