Wspaniała domowa galeria

your home gallery

Zapraszam do odwiedzenia strony www.yourhomegallery.com.pl Tam znajdziecie bardzo ciekawy pomysł na uwiecznienie nietylko Waszych milusińskich. Również można tam zamówić pięknie oprawione plakaty ze zdjęć dzieci, Waszych wakacji czy nie zapomnianych chwil, lub wartych uwiecznienie prac plastycznych dzieci. To może być wspaniały prezent.

Co nieco o kocie norweskim leśnym

CO NIECO O KOCIE NORWESKIM.... Od wieków występował w legendach i mitach skandynawskich - to właśnie koty norweskie ciągnęły rydwan bogini miłości Freyi. Kot norweski należy do ras naturalnych, i powstał w chłodnym klimacie skandynawii. Jego standard został ustalony i uznany przez FIFE w 1976r.
CHARAKTER Koty norweskie są bardzo inteligentne, bardzo przywiązują się do właściciela. Są ciekawskie ale ostrożne wobec obcych. Nie lubią być zmuszane do czegokolwiek. Lubią zabawy i pieszczoty. Bardzo zwinne, lubią się wspinać i polować. W domu należy zapewnić im możliwość wejścia wyżej - dlatego mile widziane są wysokie "drapaki", które od razu stają ich ulubionym miejscem zabaw i odpoczynku. Dosyć gadatliwe - ich głos bardziej przypomina świergot i miłe dla ucha pomrukiwania niż zwyczajne miauczenie.
KOT NORWESKI - STANDARD Kot norweski jest kotem dużym, dobrze zbudowanym o mocnym kośćcu. Jest zwinny i muskularny. Ma długie nogi, tylne dłuższe od przednich. Zaliczany do kotów półdługowłosych. Jego ozdobą jest wspaniałe futro; długi niezwykle puszysty ogon, portki i kryza na szyi. Futro dwuwarstwowe, puszysty podszerstek pokrywają błyszczące, szorstkie włosy okrywowe. Głowa w kształcie trójkąta równobocznego, z długim prostym profilem. Broda mocna. Uszy duże, otwarte, ich zewnętrzne krawędzie tworzą przedłużenie linii głowy. Uszy owłosione wewnątrz, mile widziane pędzelki na końcach (tzw tufki). Oczy migdałowe, lekko skośne. Ogon, bardzo puszysty, długi, sięgający przynajmniej do łopatek.

Welcome!

Welcome to the pages of breeding Leśne Marzenie (Forest Dream). I started my breeding in 2005 when Amila my first Norwegian Forest femail moved to our house. Many thinks have changed since that year - I have more cats and I continously work to improve their appearance and personality. This is my work and passion. Norwegian Forest cats have somethink misterious and wild in their look. These cats are like a dream. Welcome into the land of the forest dream.

Utytułowane koty Leśne Marzenie*PL

Created by TOMP